Çin’den Ne Alıp Satabilirim?

Çin’den Ne Alıp Satabilirim?

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere Çinden Ne Getirilir? Çinden Ne Alıp Satabilirim Çin’den Alıp Türkiye’de Satmak gibi konulardan bahsedeceğim. Ve Çinden Hangi Ürünler Alınır konusuna değineceğim.

Birçoğumuzun bildiği gibi Çin’den ürün getirip satmak mümkün. Ben Aliexpress den alışveriş yaparak ürünlerimi getiriyorum. Getirdiğimiz ürünü seçmek çok önemli. Satılmayacak ürünleri getirip elimizde patlamasını istemeyiz tabii ki. Gündem’de ne var, ufak teknolojik aletler neler? Ne satılabilir? hatta kendimize şu soruyu sormalıyız.

Ben olsam bu ürüne para verir miydim? Alır mıydım?

Bu sorunun cevabı evet ise zaten iş bitmiştir, sipariş verebilirsiniz. Bazen her şey istediğimiz gibi olmuyor tabi ki. Bazen getirdiğimiz ürünler satılmayabilir böyle durumlarda satın aldığımız fiyatın bir tık üstüne veya satın aldığımız fiyata satarak elden çıkartabiliriz.

Çin’den Ne Alıp Satabilirim?

Bu konuda benim daha önceden Aliexpress‘ den satıl alıp Türkiye’de satışında başarılı olduğum ufak ürünlerden bahsedeceğim.

1 – Fiziksel Bitcoin

fiziksel bitcoin

Sitemizde yazar olan diğer yakın dostum Serkan ile bir gün konuşurken Fiziksel bitcoin hakkında link atmıştım. Daha sonrasında satılmaz dediğini hatırlıyorum. Bende 10 adet sipariş verdim. Neyse üstünden zaman geçti ürünler geldi, facebook şehir sayfasında paylaştım, tanesi 15tl den 10 tanesi bir iki saat içinde satıldı. Tanesini 0,90$ dan yaklaşık düz 3,5TL aldığım Fiziksel Bitcoin’leri burada 15 TL den çok hızlı şekilde sattım.

  • 10 adet Fiziksel Bitcoine 35TL verdim. Satışlardan gelen paradan bunu çıkardığımızda 115TL kar bana kalmış oldu. Bence çok çok çok iyi bir rakam. Getirtip sahibinden, gittigidiyor, facebook hatta çevrenizdeki kişilere satarak kar elde edebilirsiniz. İnsanların ilgisini çeken bir ürün. Gören herkes merakla inceliyor.

2- Harry  Potter Haritası

harry potter haritası

İlk ürüne göre biraz daha uzun vadeli satılacak bir ürün fakat bunuda getirip satışında başarılı oldum. Nedir bu derseniz, benim gibi Harry Potter hayranlarını tanıyorsanız bu ürünü onlara satabilirsiniz. Tanesini 5TL den alıp Türkiye’de 15-20 arasında satmıştım. Sahibinden üzerinden satışını gerçekleştirdim. Hediyelik olarak güzel bir ürün.

 

3- Harry Potter Müzik kutusu

harry pottter müzik kutusu

Bu ürünü getittirdim fakat satışını yapmadım, sadece bir öneri. Ben fazlasıyla Harry Potter serisi hayranıyım, her yıl muhakkak seriyi sıkılmadan baştan sonra izlerim. Kendim için aldım bu ürünü bu yüzden satışını yapmadım. Ürünün Tanesini 20TL den satın aldım, bence değer bu ürüne. İnternette baktığımızda en ucuz gittigidiyor üzerinde 45, kişisel sitelerde 150 tl ye kadar satılabiliyor. Aynı ürünü D&R da görmüştüm.

Yorumlarınız bizler için önemli Çin’den Ne Alıp Satabilirim? Yazımız hakkında yorumlarınızı aşşağıdan yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın