Cebimdeki Yabancı Değerlendirme

Bu yazıma da şu şekilde giriş yapayım, 2 Şubat 2018 tarihinde vizyona giren Cebimdeki Yabancı filmini “Cebimdeki Yabancı Konusu”, “Cebimdeki Yabancı Oyuncu Kadrosu”, “Cebimdeki Yabancı Kim Tarafından Çekildi” ve “Cebimdeki Oyuncu Değerlendirme” şeklinde sırasıyla inceleyeceğim. O zaman hadi takip edin beni başlayalım.

Cebimdeki Yabancı Konusu

Cebimdeki Yabancı filmi aslında, İtalya da 2016 yılında vizyona giren ve rekorlar kıran Perfetti Sconosciuti filminin uyarlamasıdır. Perfetti Sconosciuti filminin İMDB puanı 7.8 olarak gösterilmiş bunun yanında Cebimdeki Yabancı filminin İMDB puanı ise 7.2 olarak gösterilmiş durumda. Filmin konusuna geçelim artık. Cebimdeki Yabancı filminin konusu şu şekildedir ;

Yedi eski dost bir akşam yemeğinde bir araya gelmek için karar alırlar. Bir akşam bu karar doğrultusunda toplanan arkadaşlar yemek masasına oturmuş sohbet etmekte ve şen şakrat eğlenerek yemek yemeye koyulurlar. Yemek yerken aynı anda oyun oynamaya karar verilir. Oyun ise şu şekildedir; masadaki herkes telefonunu masanın üzerine koyacak ve telefonu sesli konuma getirecek. Telefona gelen her türlü bildirim, mesaj sesli olarak okunacak ve gelen aramalar hoparlör açılarak konuşulacaktır. Yedi eski dostun maskelerini indirmeleri ve cep telefonlarını yani kara kutularını ortaya koymaları bütün dengeleri alt üst eder. Dost oldukları süre boyunca çok yakın olduklarını düşünen arkadaşlar aslında birbirlerine oldukça yabancı durumundadırlar.

Cebimdeki Yabancı Oyuncu Kadrosu

Aksiyon ve Komedi türündeki Cebimdeki Yabancı filminde oynayan oyuncuları saymamız gerekirse. Filmde çok oyuncu yok mesela yardımcı oyuncu falanda yok. Film 7 kişinin mükemmel oyunculuğundan oluşuyor. 7 ana karakter ve 7 oyuncu sadece bu şimdi bu oyuncuları sizlere aktarıyorum. Filmde sırasıyla Belçim Bilgin, Buğra Gülsoy, Çağlar Çorumlu, Leyla Lydia Tuğutlu, Serkan Altunorak, Şebnem Bozoklu, Şükrü Özyıldız rol oynamış bulunmakta.

Cebimdeki Yabancı Kim Tarafından Çekildi

Cebimdeki Yabancı filminin senaryosu Murat Dişli tarafından yazılmış ve Serra Yılmaz tarafından yönetilmiştir. Filmin yapımcılığını ise BKM Film üstlenmiş ve dağıtımını ise CGV Mars Dağıtım üstlenmiş durumda. Film 2 Şubat 2018 tarihinde beyazperde de izleyiciler işe buluştu.

Cebimdeki Yabancı Değerlendirme

Şimdi geldik Cebimdeki Yabancı filminin kişisel değerlendirme kısmına. Filmin Komedi ve Gerilim kısımlarının çok iyi işlendiğini söyleyebilirim. Yönetmen Serra Yılmaz’ın ilk yönetmenlik deneyimini de bunun üzerine eklersek sanırım artı bir puanı daha hak ediyor. Oyuncular rollerini o kadar iyi sahiplenmişler ki sanki orada gerçekten kendi hayatını oynuyor gibiydiler. Oyuncu kadrosunun ise iyi isimler olması zaten otomatik olarak kendine çekiyor. Fakat iyi oyuncular ile berbat filmler de çıkabiliyor bunu Ölümlü Dünya filminde görmüştüm. Filmde duygular oldukça iyi işlenmiş gülünmesi gereken yerlerde cidden güldürüyor ve çoğu yerde ise düşündürüyor.

Cebimdeki Yabancı Fragman

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın