Camdaki İnşaat Lekeleri Nasıl Çıkar

Hepimizin en çok şikayet ettiği sorunlardan birisi de inşaat lekeleridir. Evlerimizi iş yerlerimizi tadilat ettirip güzelleştirmek isterken gerekli önlemler alarak işe başlarız leke ve kir, pastan uzak tutmak isteriz evimizi ama işler her zaman istediğimiz gibi gitmeyebilir  bir de bakmışsınız tadilat sonunda bazı istenmeyen lekeler kalmış. İşte böyle bir durumda  yapmanız gerekenler:

Camlardaki İnşaat Lekeleri İçin

Öncelikle şunu söylemeliyim ki kesinlikle bu zorlu bir leke kazımadan çıkmaz düşüncesine kapılmayın. Kazırsanız camlarınız da kalıcı hasar oluşur. Kalıcı hasar çizik oluştuktan sonra ise maliyetiniz daha da artacaktır. Bundan kaçınmak için bazı harcamalar yapmamız şart. Bu tür lekeleri çıkarmak için satılan kimyasallardan kullanmanız gerekiyor beton ve harç sökücü olarak aratabilirsiniz satın almayı planladığınız sitede zarar vermeden en etkili çözüm. Lekenin üzerine gelecek şekilde sıkıp bir süre bekleyiniz. Daha sonrasında ise silin ve durulayın. Böylelikle çizik kırık olmadan, yorulmadan eski tertemiz camlarınıza kavuştuğunuzu göreceksiniz.


Fayans Ve Zemindeki İnşaat  Lekeleri İçin

Hepimiz aslında gerekli önlemleri alırız ama her ne kadar  istemese de bazen gözümüzden kaçan detaylar bu lekelere sebep olur. Bazen de küçük aksaklıklar kazalar bir şekilde zemin lekesi ile bizi baş başa bırakır. Böyle durumlarda ise paniklemeyip neler yapabileceğimize bir bakalım. Fayans ve zeminden inşaat lekelerini çıkarmak için öncelikle zemini süpürerek işe başlayın. Daha sonrasında ise yarı yarıya oranında sirke ve su karışımı ile zemini silin. Böylelikle lekelerin kolayca çıktığını göreceksiniz. Eğer çıkmayan inatçı lekeler varsa onlar için boya çıkarıcı özellikte kimyasal spreyler de kullanabilirsiniz.


Kıyafetlerden İnşaat Lekelerini Çıkarmak İçin

Kimilerimiz böylesi duruma düşmemek için iş kıyafeti giyse de bazen ortalıkta unutulan bir kıyafet ya da tesadüfen geçerken sıçrayan bir boya böylesi durumlara sebebiyet verebilir. Eğer leke kıyafetlerinizde ise yapmanız gereken şey  kıyafetimizi su dolu bir leğende bir gün bekletmek olacaktır yumuşayan leke için geriye yapmanız gereken tek şey kalıyor çamaşır makinesine atmak  makineyi kıyafetinize uygun ayara getirip yıkayınız ve daha sonrasında lekeden iz kalmadığını göreceksiniz. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın