Büyük Markaların İlk Ürünleri

Büyük Markaların İlk Ürünleri

Merhaba arkadaşlar bugünkü yazımda sizlere büyük markaların ilk ürünlerini göstereceğim. Oldukça ilgi çekici bir yazı olacağını düşünüyorum. Bazı markaların ilk ürünleri şuanki ürünleri ile hiç ilgi alakası bile yok, gerçekten başarı öyküsü olarak ele alabiliriz.

1-Toyota

Toyata’nın araç üretici olduğunu hepimiz biliriz fakat ilk ürünleri bir dikiş makinesiydi. Dikiş makinesi üreterek piyasaya giriş yapmışlardı.

toyota ilk ürünü

2- Colgate

Diş macunu markası olarak bildiğimiz Colgate hemen hemen hepimizin evinde mutlaka vardır veya mutlaka girmiştir. Başlarda sabun üreterek yola koyulmuş sonrasında mum ve nişasta ürünleri üretmeye devam etmiş. 1873 yılında Colgate ilk diş macununu üretmiş ve bunları kavanoz olarak satmaya başlamış.

colgate ilk ürünü

3- Nokia

Kimin aklına gelirdi ki koskoca yılların markası piyasaya kağıt üreterek başladığını. Başlarda kağıt üretmeye başlayan Nokia sonrasında gelişerek plastik çizmeler ve daha sonrasında kablo ve galoş ürünleri üretmeye başlamış. Telekominikasyon alanında ise ilk ürününü 1962 yıllarında piyasaya sürmüştür.

nokianın ilk ürünü

4- Sony

Yine oldukça şaşıracağımız bir iş ile hayata başlayan bir marka. Sony markası oluştuğu ilk zamanlarda pirinç pişirme makinesi üreterek yola koyulmuş. Şimdi ise bir dev…

sony ilk ürünü

5. Lipton

Severek içtiğimiz çay ve ice tea sı ile oldukça bilindik bir marka. Lipton’un bir bakkaliye olduğu zamanlar.

lipton eski zamanı

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın