Black Mirror 5. Sezon Çıkacak Mı? | Black Mirror 5. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Netflix’in sevilen dizilerinden olan Black Mirror dizisinin yeni sezonuyla alakalı kafanızda sorular olabilir. Sizler için Black Mirror 5.Sezon Çıkacak Mı? Ve Black Mirror 5. Sezon Ne Zaman? Sorularını yanıtlayacağım. Dizinin konusundan kısaca bahsetmem gerekirse;

Black Mirror  dizisi, her bölümü farklı insanların kaleminden çıkan hatta bazılarında yönetmenleri bile farklı olan bunun yanına oyuncularda dâhil olan distopik bir bilim kurgu dizisidir.

Peki şimdi yukarda bahsettiğim soruların cevabına gelelim.

Black Mirror 5. Sezon Çıkacak Mı?

Black Mirror’un resmi Twitter hesabından atılan bir tweet’e göre dizi resmi olarak 5.sezon onayını aldı. Bildiğiniz üzere Emmy ödülü kazanması ile kaliteli bir dizi olduğunu kanıtlamıştı, bunun ardından 5.sezon müjdesini izleyicilere verdiler ve sürükleyici dizi kaldığı yerden devam edecek. Charlie Brooker’ım imzasını taşıyan yapım dizi olmaktan ziyade tam anlamıyla kısa filmler diyebiliriz çünkü her bölüm film kalitesiyle çekiliyor ve her bölümün konusu farklı durumda.

Black Mirror’un attığı tweet’de 5.sezonu duyuran bir video yer alıyordu ve açıklamasında ise klasikleşen “Gelecek her zamankinden daha parlak olacak.” ibaresi bulunuyordu. Atılan tweet’e şuradan ulaşabilirsiniz;

 

Ayrıca Black Mirror 5.Sezon’un kaç bölüm olacağı hakkında herhangi bir açıklama yok yani hala belirsizliğini koruyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yani 4. Sezon ise 6 bölüm sürmüştü ve yönetmenliklerini ise David Slade, Colm McCarthy, Jodie Foster, John Hilcoat, Tim Van Patten ve Toby Haynes gibi isimler yapmıştı.

Peki gelelim diğer malum ve can alıcı soruya.

Black Mirror 5. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Bu konu hakkında Netflix’den herhangi bir açıklama yapılmadı. Ama benin şahsi fikrim ise 2019 yılından önce çıkmayacağı yönünde. Dizinin 5.sezon onayı alması 5 Mart 2018 tarihinde duyurulduğuna göre yeni sezonun çıkması en az 2019 yılını hatta 2019 yılının yaz aylarını bile bulabilir diye düşünüyorum.

2 Comments

  1. 5. Sezounun onayini almasi güzel olmuş severek takip ettigim bir dizi ve ne zaman cikacak ?

Bir yanıt bırakın