Bisiklet Turu İçin Olmazsa Olmazlar

Yeni Olmazsa Olmaz kategorisi için ilk makalemi sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle bu kategoride ne tür içerikler olacak ya da ne tarzda paylaşımlar olacak buna değinelim. Bu kategoride herhangi bir faaliyet ya da fiili eylem için olmazsa olmaz dediğimiz şeyleri listeleyeceğiz. Bu kategorideki yazılar genelde liste şeklinde olacak ve kısa bilgiler yer alacak sıkılmadan takip edebileceğiniz bir makale olacağını düşünüyorum. Yeni kategorimiz hakkında sizi bilgilendirdiğime göre şimdi içeriğimize geçelim ve Bisiklet Turu İçin Olmazsa Olmazlar başlıklı yazımıza ufaktan giriş yapalım.

1 – Yeterince Su

Bisiklet Turu Yeterince Su

Bisiklet süreceğimize göre çok fazla güç sarf edeceğiz ve yorulacağız veya terleyeceğiz ki bu turu yaz aylarında yaptığımızı düşünürsek deli gibi terleyeceğiz. Tabii ki bu su kaybını eski haline getirmek için bol miktarda su tüketmek gerekiyor. Tabii her şeyin fazlası zarar, fazla kaçırırsanız pedal çevirirken zor durumda kalabilirsiniz.

2 – Tekerlek Yaması

Bisiklet Turu Tekerlek Yaması

Bu arkadaşta zor zamanlarımızda yardımımıza yetişen bir eşyadır. Tur yaparken tekerleğiniz patladığı için turunuza veda etmek zorunda kalmamak için yanınıza bir adet lastik yama kiti almalısınız. Bu kitlerin içerisinde genelde yama ve yapıştırıcı olur, siz bunun yanında içme suyunuzu da kullanarak patlağı kolayca bulabilirsiniz.

3 – Yedek İç Lastik

Bisiklet Turu Bisiklet İç Lastiği

Öyle durumlar olur ki yama kiti sizi kurtarmaz durumdadır. Yani güzergâh da giderken kendini bilmez biri yolda cam kırmıştır ve sizde fark etmemişsinizdir. Cam iç lastiğinizi yarabilir, bu durumda yama işinizi görmeyecektir. Yedek iç lastiğinizi takarak yola devam edebilirsiniz.

4 – Pompa

Bisiklet Turu Pompa

Bu arkadaşı da küçük boylardan seçebilirsiniz. Hem çantanızda yer kaplamaz hem de taşıması kolay olur fakat lastiği şişirirken içine aldığı hava az olduğu için şişirmek için biraz fazla güç sarf edebilirsiniz.

5 – Güneş Gözlüğü

Bisiklet Turu Güneş Gözlüğü

Yaz aylarında zaten çok işinize yarayacağından emin olabilirsiniz. Onun dışında güneşli bir gün olmasa bile yerde kalkan tozdan gözlerinizi korur bu sayede gözleriniz acımaz. Çok fazla tecrübe ettim gözlüksüz olmayı ve kimseye tavsiye etmem bu yüzden bu önerimi de görmezden gelmeyin derim.

2 Comments

  1. Yazımı okuyup geri bildirimde bulunduğun için teşekkür ederim, yeni kategorimiz hakkında düşüncelerini de duymak isterim. 🙂

Bir yanıt bırakın