İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Battlefield V’de Battle Royale Duyuruldu

Son zamanların popüler oyunlarından olan PUBG’den sonra etraftaki Battle Royale oyunlarının arttığını hepimiz fark etmişizdir sanırım. Şimdi ise çıkışını beklediğimiz Battlefield V’de Battle Royale modu olacağı duyuruldu. Bu duyuruyu ise EA Play etkinliğinde Battlefiled V’in çok oyunculu versiyonuna ait bir video paylaştı.

İnternette oyun haberleri ile alakalı yazılar okuyorsanız eğer bu durumun olup olmayacağı bir sürü haber konusu olmuştu.  Fakat herkes tarafından yaklaşık 2 yıldır beklene bu oyunda bu tarz bir oyun versiyonu olması aslında oyun içi hareketi arttıracaktır düşüncesindeyim.

Oyunun ilk fragmanı 23 Mayıs 2018 tarihinde yayınlanmıştı ve oyuncuların tepkisi aslında pek iç açıcı olmamıştı. Şöyle söylemek gerekirse 5 kişiden 3’ü oyunu beğenmemişti aslında yada beklentilerinden düşük bir oyun ile karşılaştılar. Oyun ilk tanıtıldığında tepkiler bu durumdaydı fakat ‘Battle Royale’ versiyonu tanıtıldığı yeni fragmanda oyuncuların tepkisi aşırı derece değişmiş olduğu gözlendi.

Zaten yayınlanan fragmanı sizlerde incelediğinizde aynı fikre sahip olacaksınız diye düşünüyorum. Çünkü gerek atmosfer olsun gerek çeşitlilik olsun yine üst safhada detaylandırılmış durumda. Böyle bir ‘Battle Royale’ modu oldukça güzel olacaktır düşüncesindeyim.

EA’dan Sonunda Güzel Bir Adımda Geldi

Bu küçük başlığa bakacak olursak aslında şuanda çoğu oyunda görmüş olduğumuz şeyi artık EA’dan da görmüş olacağız. Yeni çıkacak olan Battlefield V’in ‘Premium Pass’ ve ‘Loot Box’ gibi paketleri olmayacak. Oyun içinde yayınlanan her şey harita, silah veya diğer eşyalar bütün oyunculara ücretsiz olarak sunulacak. Bu gerçekten önceki EA oyunlarına göre inanılmaz bir durum.

Battlefield V’in Çıkış Tarihi

23 Mayıs 2018’de yayınlanan fragmanında zaten yer alıyordu fakat yeniden dile getirmek gerekirse oyun 21 Ekim 2018’de PC, PS4 ve Xbox One için satışa çıkarılacak fakat oyunun daha kaç TL’den satılacağı duyurulmadı.

Yeni Fragman

Bir yorum

  1. berke berke 10 Haziran 2018

    bf1 trailer izlediğim zaman hemen alasım gelmişti bunda öyle bişey olmadı :'( daha güzel yapıla bilirmiş

Bir cevap yazın