Başka Bir Şey “Benden Bir Şey İsteyin”

Yazıma Kadir Köymen’in bu bölümdeki şu sözleri ile başlamak istiyorum;

“Daha çok çalışmazsak fakirleşmeyiz zenginleşiriz… Ya fakirliğimize çalışıyorsak şuan da ya bütün çabalarımız fakirliğimizi sağmak içinse o zaman daha çok çalışmak daha da fakirleştirmeyecek mi bizi? Belki de konu ne kadar çok çalıştığımız değildir, belki de konu ne yönde çalıştığımızdır, belki yön değiştirmemiz ve zenginliğimize çalışmaya başlamamız gerekiyordur. Aslında çok basit bizle aynı dili konuşan aynı ülkede yaşayan insanlara hizmet geliştirmeye çalışıyorsak: Ne kadar çok çalışırsak çalışalım fakirliğimize çalışıyoruz. Bu hikayeyi neden bizden saklıyorlar bilmiyorum bu kadar basit bir şeyi neden hep beraber göremiyoruz onu da bilmiyorum. Ama fark etmez artık bunu duymuş birisi olarak, duymamış biri gibi yaşayamazsınız. Bu hikayeyi fark etmişlerin içerisine sizde katılın.”

Bölümün beni tam anlamıyla tatmin ettiğini söyleyebilirim. Peki adamlar 15 dakika boyunca ne anlatmışlar bundan bahsedelim biraz. Bu sezon da ilk sezonun aksine inovasyon projeleri olmayacak bunun yerine şirketin kendi içerisindeki çalışmalar ve ürün geliştirmeleri yer alacak. Yani şöyle anlatmak gerekirse büyük ana projelerden bahsedilecek.

Tabii ki bir sezon boyunca inovasyondan vazgeçmeyen adamlar bunu pat diye bırakır mı küçük ve aslında faydalı bir projeleri var adı “10 Yıllık Takvim” bir perde gibi düşünün yandan film sarar gibi çeviriyorsunuz ve zaman ilerliyor. Sarıyorsunuz bir sonraki seneye geçiyor ve bunun yanında koca bir yılı bütün günlerini açık olarak görebileceğiniz bir şey bu. Düşünsenize evinizin duvarında bir tane bundan var ve 3 ay sonraki işinizi buradan şimdi görebiliyorsunuz. Unutmalara karşı açılan bir savaş adeta bu sevdim.

başka bir şey 10 yıllık takvim
10 Yıllık Takvim

Ve bu video içeriğinde yeni bir marka oluşturduklarından bahsediyor Kadir Köymen. Bu markanın adı ise Workhow, “Peki Nedir Bu Workhow?” insanların işlerini yönetmeyi kolaylaştıran ve çözümler geliştiren bir marka kendisi.

Birde eski izleyiciler bilir OQLOQ duvar saati yapmışlardı buna bir gönderme geldi videoda tasarım olarak şık bir şey fakat benim şahsi fikrimce insanlar duvarlarında asılı duran üzerinde kocaman kocaman sayılar olan saatleri artık benimsediler. Yani bu OQLOQ biraz insanlar tarafından ekarte kalacak gibi duruyor.

DUYURU : Çarşamba günleri saat 13.00 ile 15.00 arasında Edelkrone kapılarını bizlere açıyor. Bu saatler arasında çalışanlar ile sohbet edebileceğiniz onlarla etkileşime girebileceğiniz ve bolca inovasyon sohbeti yapabileceğiniz bir ortam kuruluyor.

Peki Edelkrone’a Nasıl Giderim?

Dostum senin için hemen haritada bu adamların şirketini gösteriyorum ve adresini veriyorum önce adresi verelim: Koru Mahallesi, Ahmet Taner Kışlalı Caddesi, NorthStar İş Merkezi, Kat:9 No:18, Çankaya, Ankara

Genel anlamda bu bu bölüme bakmak gerekirse “10 Yıllık Takvim” ve “App Kontrollü bir Motion Modül” geliştirmişler bunu tanıttılar. Gayet başarılı ve çağımızın gerektirdiği bir şey ve yapılmakta da geç kalındığını düşünüyorum. Ama geç olsun güç olmasın diyerek yazımı burada bitirmek istiyorum çünkü çok fazla uzadı biliyorum sıkıldınız. J  Yazımı başlangıçta olduğu gibi yine Kadir Köymen’in şu sözü ile bitirmek istiyorum; “ Ben sizden bir şey istiyorum, benden bir şey isteyin!

Birde altta bıraktığım Başka Bir Şey 2.Sezon 1.Bölümü daha izlemediyseniz gelin şöyle yapalım. Önce vereceğim şu videoyu izleyin daha sonra asıl seriye geri dönüş yaparsınız. 🙂

Başka Bir Şey – “Benden Bir Şey İsteyin”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın