Armut.com Nedir? – Armut.com Ne İş Yapar?

Aslında bir çok kişi tarafından bilinmeyen fakat oldukça faydalı ve kişiler arasındaki hizmet alış verişini iyi yapan ve yöneten bir girişimdir. Peki pek çok kişi tarafından bilinmeyen bu hizmet nedir, Armut Nedir? buna bir bakalım isterseniz.

Armut.com Nedir?

2011 yılında “Hizmet Piş Ağzıma Düş” sloganı ile yola çıkılarak Başak Taşpınar Değim tarafından kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana hızla büyüyen Armut, 3. Yılında Hummingbird tarafından yatırım almıştır. Aldığı bu yatırımlar ile de daha da büyüyen Armut.com, Türkiye çapında oldukça etkili bir Pazar yapısına sahip duruma geldi. Peki bu kadar popüler hale gelmesinin ardında yatan sebep ne diye soracak olursak. Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir girişim ile insanların karşılarına geldiler. Bu girişim ile hizmet veren ve hizmet arayan kişileri birleştirdiler. Bu sebepten ötürü hızlı bir büyüme yaşadılar.

Armut.com Ne İş Yapar?

Bu girişim yukarıda da biraz bahsettiğim gibi hizmet arayan kişiler ile hizmet verenleri buluşturan bir platformdur. Yani biraz daha açmak gerekirse profesyonel bir şekilde boyacılık yapan birisi ile evini boyatmak isteyen birisini bu platform üzerinde buluşturur. Hizmet almak isteyen gerekli bilgileri platform ortamına girer ve bunun ardından hizmet verenlere bildirim gider bu bildirim ardından hizmet verenler kapalı tekliflerini kişilere yaparlar. Bu teklif doğrultusunda hizmet alan kişi hizmet verenlerden birini seçerek işlemine devam eder. Gerçekleşen bu maddi takas durumundan ise Armut.com komisyon alır. Armut’un buradaki asıl işi ise platformun güvenliğini sağlamak ve hizmet verenleri kontrol altına almak oluyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın