Altered Carbon Konusu

Netflix’in iddialı yeni dizisi olan Altered Carbon dizisini sizler için inceledim ve Altered Carbon Konusu’nu sizler için yazıya döktüm. Yazımda dizinin iyi, kötü ve beni etkileyen yanlarına da değindim. Şimdi kısaca Altered Carbon dizisiniz konusuna girecek olursak.

Altered Carbon Dizisinin Konusu

Richard K. Morgan’ın Siberpunk adlı romanından uyarlama olan Altered Carbon dizisi 300 yıl sonraki bir gelecekte geçiyor. Dizi’de cinayet, aşk, cinsellik ve ihanetleri bol şekilde görebiliyoruz. Gelecekte yaşayan insanlar enselerinde taşıdığı bellekler sayesinde ölümlü hayattan uzaklaşmış oluyorlar ve istedikleri zaman beden değiştirebiliyorlar. Bellekler bir bedenden yani kılıftan çıkartılarak başka bir bedene takılabiliyor ve insanlar bu şekilde hayatlarına kaldıkları yerden devam edebiliyorlar. Haksız ölümlerde devletler insanlara ücretsiz bir şekilde beden sağlayabiliyorlar. Dizimisin başrolü Takeshi Kovacs 250 yıllık uykusundan uyanıyor. Kovacs aslında bir mahkum ve elit bir asker, gelecekte mahkumlar cezalarını bu şekilde uyutularak çekiyorlar. Kovacs’ın özgürlüğünü geri kazanabilmesi için bir cinayeti çözmesi gerekiyor. Dizinin sürükleyici hikayesi de tam olarak burada başlıyor.

Altered Carbon Dizisi Hakkında

Altered Carbon dizisinde her şey çok iyi düşünülmüş örneğin insanlar arasındaki sınıf farkı çok iyi anlatılmış durumda. Alt kesimden insanlar renkli elbiseler giyerken, yüksek kesim insanlar beyazlar içerisinde bu evrende dolaşıyorlar. Çekilen sahnelerin kalitesi ise çok iyi gözüküyor çünkü “Adamlar yapmış be” veya “Parayı sonuna kadar harcamışlar beee” veya “Oha grafiğe bak” gibi cümleler kurdurmaktan geri kalmıyor.

Birde şuna değinmek istiyorum yukarıda dizide “cinayet, aşk, cinsellik ve ihanetleri” gibi kısımların çok bol olduğunu söylemiştim. Bunun sayesinde Altered Carbon dizisi bir çok kesime hitap ediyor. Yani çeşitliliği açısından bir çok insanın hiç sıkılmadan izleyebileceğinden eminim.

Altered Carbon dizisinin oyunculukları benim fikrimce rollerini son derece güzel oynamışlar ve benimsemişler. Dizi’de ise karakter ve dil çeşitliliği ise çok fazla durumda. Kovacs her ne kadar başka gezegenden gelmiş olsa da dizimiz Dünya’da geçiyor. Bir çok ulustan insanın yer aldığı bu dizi de bir çok dil ve millet göze çarpıyor.

Altered Carbon Dizisi Fragman

4 Comments

  1. Sitenizi çok başarılı buldum inşallah hak ettiğiniz yerlere gelirsiniz.

  2. İzlemeyi düşünüyordum öyle bi bakiyim dedim yazdiklarinizdan sonra daha bi merak sardı

Bir yanıt bırakın