Age of Empires Definitive Edition Çıkış Tarihi Belli Oldu

Microsoft 2017 yılında yeni bir Age Of Empires oyununun çıkacağının haberini vermişti. Verdiği söze göre 2017 ‘nin Ekim ayında yayınlanacak oyun sorunlardan dolayı belli bir yayınlanma tarihi verilmeden ertelenmişti. Age of Empires Definitive Edition Ne Zaman Çıkacak sorusunu sürekli sorarken birkaç gün önce Microsoft ekibi açıklama yaparak oyunun ne zaman çıkacağına dair yeni bir tarih ve kapalı beta hakkında detaylar verdi.

Benim küçük yaşta internet kafe de görüp de oynadığım, hatta simgesini taşınabilir bellek ile kopyalamaya çalıştığım ama başaramadığım (o zamanlar çok küçüğüm ve bilgisayarım yeni alınmıştı.) sevdiğim bir oyundur. Geçtiğimiz yılın başında  Age Of Empires 3’ ü satın almıştım. Fakat oynayabilecek ilgi duyan birkaç arkadaşım çok fazla olmadığından pek de oynayabildim denemez.

Age of Empires Definitive Edition olarak isim verilen Age of Empires 20 Şubat 2018 tarihinde Windows Mağaza’ da satışa çıkarılacak. Ne kadar olacak sorusuna gelirsek, oyunun fiyatı 20 Dolar olacağı bilgisi verildi. 29 Ocak 2018 bu yazıdan 8 gün sonra ön sipariş verenler beta’ da çoklu oyuncu modu ile oyunu oynayabilecekler. Ön sipariş vermeyen diğer kullanıcılar ise Şubat ayının sonunda oyuna kavuşacaklar.

Oyunun gecikmesinin sebebi yapılan haberlere göre çok kapsamlı geliştirmelerden dolayı olduğunu gördüm. Bu kapsamlı geliştirmelere bakacak olursak adamlar cidden uğraşmış diyebiliriz.

Age of Empires Definitive Edition da neler geliştirildi?

  • Baştan yapılmış ve 4K gerçekçi grafikler
  • Lan ve Xbox kullanıcıları için çoklu oyuncu modu geliştirilmesi
  • Eski sürümlerden çok fazla uzaklaşmadan tekrardan kaydedilen oyun müzikleri
  • Kampanya ve kampanya modu editörü geliştirilmesi

Oyun ne yazık ki Steam üzerinden satışa sunmayacağını belirten Microsoft ben dahil olmak üzere birçok kullanıcısını üzecek.  Oyun sadece Windows Mağaza üzerinden satışa sunulacak.

Oyunun çok fazla oyuncusu olmasada benim gibi seven bekleyen oyuncular muhakkak vardır. Umarım Age of Empires Definitive Edition Steam üzerinden satışa çıkar ve bizde oyunu Steam den alıp oynayabiliriz. Alttaki videoda oyun Trailer’ını izleyebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın