İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2018 Windows XP Konsepti

Hiç kuşkusuz Windows serisinin en çok tutan ve kullanılan versiyonudur Windows XP, hatta ülkemiz dışında da yani küresel olarak baktığımızda bu işletim sistemi hatırı sayılır bir şekilde kullanılmaya devam ediyor. NetMarketShare’in verilerine göre Windows XP küresel alanda halen %6.3’lük bir yer kaplıyor. Fakat bildiğiniz üzere Microsoft, Windows XP desteğini uzun yıllar önce bitirmiş ve aslında kullanıcılarını bu bakımdan üzmüştü. Bu işletim sisteminin bu kadar tutması ve kullanılması aslında renklerinin güzel bir uyum içinde ayarlanmış olması ve kullanımı oldukça basit olmasıydı.

Türk YouTuber olan Kamer Kaan Avdan, Windows 10’da kullanılan Fluent Design tekniğini ve XP’deki oval ve renkli tasarımı birleştirerek Windows XP 2018 Edition adında bir konsept video hazırlamış. Hazırladığı video ise 2018 yılında Windows XP işletim sistemi yeniden yayınlansaydı nasıl olurdu gibi sorulara cevap vermiş ayrıca kendi hayallerini yansıtmış.

Windows Xp 2018 Edition
Windows XP 2018 Edition

Windows XP 2018 Edition

Bence Windows 10’un tasarım anlayışını alıp XP’ye uyarlaması gayet güzel ve havalı bir işletim sisteminin tasarımını ortaya çıkarmış. Şuan olsa kullanmak ister misin diye sorsanız büyük ihtimalle cevabım evet olacaktır. Çünkü çok uzun yıllar boyunca XP kullanan birisi olarak bu işletim sistemini oldukça seviyorum. Kolay kullanımı ve tasarımı çok hoştu şimdi ise bu konsept tasarım günümüz teknolojisi de XP’ye yansıtılmış olmuş. Değerli yorumlarınızı aşağıdan bekliyorum çünkü yorumlarınız bizim için oldukça önemlidir.

Windows XP 2018 Edition Konsept Video

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın