İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2018 Araç Muayene Fiyatları

2018 Araç Muayene Fiyatları

Merhaba arkadaşlar önceki yazılarımızda Araç Muayene Randevusu Nasıl Alınır ve Araç Muayene Nasıl Yapılır konularına değinmiştik. Bu yazımızda ise 2018 Araç Muayene Fiyatları konusuna değineceğiz.

Araç muayene fiyatları her yıl Aralık ayında TC. Ulaştırma ve Denizcilik bakanlığı tarafından belirlenmektedir. Belirlenen ücretler Araç Muayene İstasyonlarında nakit olarak alınmaktadır. Ek olarak fiyatlara KDV dahildir.

Araç Muayene Fiyatları

Araç Muayene Fiyatları

Fiyatlar TüvTürk resmi sitesinden alınmıştır.

Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü Fiyatı

Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü Fiyatı 55TL dir.

Muayene Gecikme Ücretleri

Bildiğiniz gibi aracımızın muayene süresi dolduktan sonra her ay Muayene Gecikme Ücreti tutulmaktadır. Aracınızı muayene süresi biter bitmez muayeneye götürmeniz sizin için faydalı olacaktır. Muayene süresi biten ve geciken aracın her ay için %5 oranında fazla ücret ödemesi gerekmektedir.

Muayene süresini bitimini ruhsatınız da bulunan kart dan takip edebilirsiniz. Yeni sisteme göre bu kart artık verilmiyor. Sadece muayeneyi geçtiğinize dair bir kağıt verilmekte. Ek olarak verilen bir sticker var bu sticker’ı aracınızın ön plakasında bulunan TR yazısının hemen üstüne yapıştırırsanız çevirmelerde aracınızın muayeneli olduğunu ekipler anlayacaklardır.

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın