İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2017 Yılında Google’da En Çok Aradığımız Diziler

Google, hiç şüphesiz en çok kullanılan ve her an yanımızda olan arama motorlarından birisidir. Hal böyle olunca Türkiye’de 2017 yılında en çok aranan dizileri sizler için araştırmak istedik. Listeleyeceğim bu veriler Google’ın resmi verileridir, yani bizim düşüncelerimizi barındıran bir liste olmayacak. Ben listeyi sizler için hazırlarken içerisine dizilerin konularını ve fragmanlarını da eklemiş bulunacağım. O zaman girişi fazla uzatmadan listeyi sizlere sunuyorum.

1 – Game of Thrones

 

2017 yılında Küresel anlamda en çok aratılanlar listesine girmiş durumda aslında. Bildiğiniz üzere dizinin hayran kitlesi oldukça yüksek durumda ve işlediği konuda bence gayet güzel. Diziyi hala izlemeyen arkadaşlar vardır belki diye 1. Sezonun fragmanını sizlerle paylaşacağım. Game of Thrones George R. R. Martin tarafında kaleme alınan ve David Benioff ile D. B. Weiss tarafından yaratılan fantastik televizyon dizisidir. Dizi şuanda Amerikan televizyon kanalı HBO’da yayınlanmaktadır.

Yazların onlarca yıl, kışların ise bir ömür sürebildiği bir diyar, içten içe nifakla kaynamaktadır. Köklerini saldıkları topraklar kadar soğuk ve sert olan Starklar’ın kalesi Kıştepesi’nin kuzeyinde, Yedi Krallık’ı koruyan Sur’un ardında tekinsiz güçler toplanmaktadır. Kuşkulu bir ölümün ardından kralı ve dostu tarafından saltanat makamı olan güneye çağırılan Eddard Stark kendisini Demir Taht’ı arzulayanların baş döndürücü entrikalarının arasında bulur. Dostuyla düşmanını, gerçekle yalanı ayırt edemez olan Eddard’ın ne kıyısında yürüdüğü uçurumdan, ne de Ejderkrallar’ın soyundan gelen sürgün Targaryen kardeşlerin taştan ejder yumurtaları ve soylu atların sırtında serpilen iktidar düşlerinden haberi vardır. Kış, Starklar ve yandaşları için olduğu kadar Yedi Krallık için de uğursuz alametlerle gelmektedir. Taht mücadeleleri her zamankinden daha sert geçecektir.

2 – Fi

Türk, İnternet dizisi ile karşı karşıyayız PuhuTv’de yayınlanan bu dizinin hayran kitlesi ise oldukça yüksek durumdadır. Azra Kohen tarafından kaleme alınan, Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği ve Mert Baykalın yönetmenliğini yaptığı dizidir.

Bir adam bir kadını sever ve dünya değişir. Ama hayatı kökten değiştiren, aşkı değil, aşkına ulaşabilmek için cesaret edebildikleridir. O kişiye duyduğu aşkın acımasızlığında öylesine büyük fırtınalar başlatır ki, sonunda, dokunduğu her şeyi yıkar. Ve bazen.. Hayatın kendini yenilemesi için önce her şeyin yıkılması şarttır.

3 – İçerde

Türk televizyon tarihinin bence en başarılı uyarlama kısa dizilerinden birisidir. Gerek işlediği konu ile gerekse kalitesi ile izleyiciyi kendine bağlamayı başarmıştı. Amerikan yapımı Köstebek adlı filmden uyarlanmıştır ve Türkiye uyarlamasını Ay Yapım’ın üstlendiği ve yönetmenliğini Ulaç Bayraktar’ın yürüttüğü dizidir.

İki kardeşin macera, tehlike ve entrikalarla dolu hayatını konu alan İçerde, polisiye, aksiyon ve dram türlerinin ustalıkla harmanlandığı bir dizidir. Sarp ile Umut, anne ve babasıyla mutlu bir yaşam sürerken, babaları Metin’in karanlık işler peşinde koşan, mafya lideri Kebapçı Celal ile iş yapması sonucu hapse girmesi ve Celal’in Umut’u kaçırtması ile hayatlarında geri dönülmez bir yola girmek zorunda kalırlar. Sokaklarda mendil satarak büyüyen, tüm geçmişini unutan ve sonradan Mert adını alan Umut, Kebapçı Celal tarafından Polis Akademisi’ne gönderilip başarılı bir polis ajanı olurken, Sarp ve annesi sürekli Umut’un izini arar. Tek hayali iyi bir polis olmak olan Sarp ise, Polis Akademisi’nde okuyan başarılı bir polis adayıdır. Fakat olaylar hayallerindeki gibi gelişmez.

4 – Kalp Atışı

Adı hakkında pek bir fikrim olmasa halkımız tarafından aranan bir dizi olmuş olması önem arz ediyor. Dizi hakkında pek bir bilgim olmadığı için yapımcısı ve yönetmenine geçmek istiyorum. MF Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği, Yusuf Pirhasan ve Aytaç Çiçek tarafından yönetilen dizinin konusu ise şu şekilde;

Eylül Erdem öğrenciyken okula gitmek istememesi ve okulda sürekli problem çıkardığı gerekçesiyle babası onu babaannesine götürdü. Yıllar sonra öğretmeni Ali Asaf’la görüşür ve ona aşık olur.

5 – İsimsizler

Son zamanlarda türeyen askeri dizilerden birisidir. Benim fikrimce başarılı dizilerden birisidir diyebilirim. ES film ve Barakuda Film’in yapımcılığını üstlendiği Osman Kaya’nın ise yönetmenliğini yaptığı dizinin konusu şu şekildedir;

Fatih,genç,başarılı ve geleceği parlak bir diplomattır.Türkiye Cumhuriyeti’nin İsviçre temsilciliğinde göreve başlayacakken televizyonda Virankaya kaymakamı Orhan Yağız’ın şehadet haberine rastlar ve çok etkilenir. Fatih, başkanın da desteğiyle gönüllü olarak Virankaya kaymakamlığına atanır. 2’sini kendi seçtiği 7 kişilik vatanına sonuna dek bağlı,ölümü göze alan bir ekiple göreve başlar.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın